Hastane ve Okul Temizliği

Adana Hastane ve Okul Temizliği

Hastane ve Klinik Temizliği Adana

Bakteri ve virüs gibi transferleri önleyecek tek kullanımlık mop ve renk kodu gibi kaliteli sistemler kullanılmaktadır. Temizlik ve dezenfekte edebilen hastane şartlarına uygun kimyasal temizleyiciler kullanılmaktadır.

Hizmet organizasyonu: Hastane şartlarına göre ve 24 saat göz önüne alınarak yapılmaktadır.

Hizmet prosesi: Bakteri ve virüs gibi transferleri önleyecek "tek kullanımlık mop" ve "renk kodu" gibi kaliteli sistemler kullanılmaktadır.

Eleman eğitim: Kullanılan sistemler hakkında genel bilgiye sahip kimyasal maddeler ve ekipmanlara göre sözlü, yazılı ve video olmak kaydıyla eğitim seminerleri verilmektedir.

Kimyasallar: Temizlik ve dezenfekte edebilen özel ve hastane şartlarına uygun kimyasal temizleyiciler kullanılmaktadır. Sisteme ve hastane koşullarına uyğun ekipmanlar temin edilerek yapılır. Hastane gibi sürekli dezenfektasyon olaylarının bulunası gereken yerlere temizliği şirketimiz Huzur temizlik hastanelerde sağlık kurumarında özenle ve profesyonel olarak gereken hijyene dikkat edilmekteve profesyonel bir ekiple temizlik yapılmaktadır.

 

Okul Temizliği Adana

Okulların, kolejlerin ve üniversitelerin gereksinimleri; ofisler ve perakende tesisleri gibi diğer tip binalara göre, günlük bazda daha fazla alanın kontrolü ve temizliği sebebiyle daha yoğundur. Ayrıca harici alanlarda çöp toplama ve grafiti (duvar yazıları) ve sakız temizleme gibi ek hizmetlere dair taleplerin yanı sıra; dönem dışı yaz temizlikleri de, vinil zeminlerin (marleylerin) cilalanması ve halıların şampuanlanmasını gerektirmektedir.

Aksamaların ve dikkat dağıtacak hususların olmadığı, pozitif bir eğitim ortamı yaratmak tüm ilk ve ortaokullar, kolejler ve üniversiteler için bir önceliktir.

Yüksek pencere, mutfak, tuvaletler ve bilgisayar odası temizliği gibi günlük kapıcılık hizmetlerinden, uzmanlaşmış temizliğe dek temizlik profesyonellerinden oluşan eğitimli takımlarımız, ihtiyaçlarınız her ne olursa olsun karşılamak üzere hazırdır.

Temizlik takımımız; Kat hizmetleri temizlik görevinde, okul kantini, sınıflar, yatakhane ve tuvaletlerin temizliği vs. konu ne olursa olsun kat hizmetleri temizlik görevlerinde çok iyi eğitilmiştir.

 

‘Bulaşıcı hastalıkların yayılmaması için okullarda alınması gereken tedbirler ve uyulması gereken kurallar’

1- Tuvaletler yeterli havalandırma düzeneğine sahip olmalı, suyu sürekli olmalı, kanalizasyon bağlantısı bulunmalı, yoksa en kısa sürede sağlanmalı, tuvaletlere sıvı sabun, kâğıt havlu ve peçete konulmalı, sık sık kontrol edilerek, eksiklikler giderilmelidir.

Okullardaki tuvaletler mutlaka temiz ve hijyen olmalıdır. Mutlaka her ders arası temizlenmelidir. Temiz ve hijyen olmayan tuvaletler hastalık yayar. Okuldaki hastalıklar tuvaletlerden yayılabilir,

uvaletleri temizlerken dezenfektan maddeler ve temizlik malzemeleri kullanılmadır. Temizliği yapacak kişiler tuvalet, temizlerken ellerinde eldiven ve üstlerinde iş elbisesi olmalıdır. Tuvaletler kesinlikle öğrencilere temizletilmemelidir.

Tuvaletlerdeki lavabolarda katı sabun değil sıvı sabun kullanılmalıdır. Sıvı sabun her lavaboda olmalıdır.

2- Okullarımızın kullanılan bölümlerine kapaklı çöp kovaları konulmalı, uygun yerlere mümkünse çöpleri ayrıştırmak amacıyla kâğıt, cam vs. ayrı ayrı çöp kovaları bulundurulmalı ve çöpler düzenli olarak alınmalıdır.

3- Su depoları periyodik olarak temizlenmeli ve klorlanmalıdır.

4- Okuldaki koridorlar temiz, düzenli olmalı, ortak alanların günlük temizliği yapılmalı, kuru süpürme tozlarının bir bölümünün havaya kaldıracağından tercihen yıkanmalı veya ıslak paspas ile silinmeli ve rutin aralıklarla dezenfeksiyonu yapılmalıdır.

5- Sınıflar, öğretmenler odası, kütüphane, yönetici odaları, varsa revir, spor salonu, laboratuar ve atölyelerin günlük temizliği yapılmalı, sınıflar her teneffüs de havalandırılmalıdır.

6-Mikrop ve virüslerin yayılmasını önlemek için okullarda ellerin çok sık değdiği yüzeylerin kapı kolları musluk başları elektrik düğmeleri, masalar ve sıraların günlük kullanılan temizlik maddeleri dışında klor, hidrojen peroksit, iyotlu antiseptikler ve alkol gibi bazı kimyasal maddeler ile temizlenmelidir.

Kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı vb. yerlerin Gıda Güvenliği ve Hijyen şartları;

7- Sağlık Bakanlığının ilgili mevzuatına göre haşere ve kemirgenlere karşı gerekli önlemler alınmalıdır.

8- Temizlikte mümkünse tek kullanımlık temizlik bezleri tercih edilmeli, mümkün olmadığı durumlarda kullanılan bezi rutin aralıklarla dezenfeksiyonu yapılmalıdır.